تبلیغات
خبــــــــــــرمرنــــــــــــــد KHABARMARAND - تیترهای جذاب برای اخبار جنایی عمده ترین دلیل جنایت های امروز
 
خبــــــــــــرمرنــــــــــــــد KHABARMARAND
شافعی مرد عمل
درباره وبلاگپیام نوروزی کریم شافعی
به مردم حوزه انتخابیه مرند وجلفا


بنام خداوند متعال

عیدنوروز مبارکباد

مبارکباد نوروز بر مردم فهیم و شریف مرند و جلفا

مبارکباد بهار بر زنان و مردان شهیدپرورسرزمین عشق و ایثار و شهادت

بهار طبیعت برجوانان ،دختران و پسران این مرز و بوم کهن مبارکباد

همزمانی تجدیدحیات طبیعت و نوروز باستاتی با برگزاری دومین مرحله از انتخابات مجلس شورای اسلامی درحوزه اتتخابیه مرند و جلفا را به فال نیک گرفته و اظهار اطمینان دارم که همشهریان عزیز با احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت ایران زمین در پاسخ به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای و دعوت ریاست محترم جمهوری اسلامی آقای دکتر روحانی باحضور پرشور و فراگیر در پای صندوهای رای غبارغم ناامیدی و تبعیض وعقب ماندگی را از چهره دیارمان درسالی که مزین به نام ” اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل” که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای نام نهادند پاک کرده وتغییروتحول ،کارآفرینی وتولید،عمران وتوسعه، شایسته سالاری و تقسیم عادلانه فرصت هاوثروتها را درمنطقه رقم خواهندزد و همگام با مردم ایران زمین در سرتاسر کشورمان با انتخاب اینجانب بعنوان کاندیدای موردحمایت دولت تدبیر و امیدبه تحجر و افراطی گرایی پشت پا زده و مجددا مهر تایید بر سیاستهای اعتدال گرایانه و برنامه های خردگرایانه دولت خواهند زد.
بدیهی است دولت و ملت و مجلس آینده دست دردست هم ،پشت برپشت هم گوش به فرمان رهبرمعظم خواهند توانست ایران اسلامی را از شرایط سخت امروز عبورداده و در اولین فرصت مشکلات معیشتی مردم و ازجمله مشکلات ناشی از گرانی و تورم و بیکاری را مرتفع و آرامش و آسایش و رفاه به جامعه برگردانند.

کریم شافعی
منتخب اول دهمین دوره انتخابات
مجلس شورای اسلامی

مدیر وبلاگ : رحیم اصیل میابی
مطالب اخیر
۱۹ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۷/۹

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان تاکید کرد:

تیترهای جذاب برای اخبار جنایی عمده ترین دلیل جنایت های امروز

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: درج اخبار جنایی با تیترهای جذاب به منظور جذب مخاطب و افزایش تیراژها یکی از عمده ترین دلایل جنایت های امروز در جامعه است.

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، سرهنگ حسین حسین زاده با اشاره به اینکه به اعتقاد جرم شناسان دو عامل وراثت و محیط در رفتار انسان ها بسیار مؤثر است، افزود: انسان بسیاری از ویژگی های شخصیتی و مشخصات جسمی و روانی خود را از والدین و اجدادش به ارث می برد و بسیاری از رفتارهای انسان نیز به واسطه یادگیری و از طریق ارتباط با محیط پیرامون او شکل می گیرد.

وی اظهارداشت: یکی از مواردی که اثرات ویژه ای بر محیط دارد رسانه است و اگر بپذیریم که هر چیزی که پیامی را به انسان منتقل می کند رسانه است، خواهیم پذیرفت که زندگی انسان ها خصوصاً در قرن حاضر به شدت تحت تأثیر رسانه ها قرار دارد. جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: رسانه های دیداری و شنیداری، مطبوعات، رادیو، تلویزیون، اینترنت، پیام های کوتاه، تصاویر و تبادل پیام های الکترونیکی، شایعات و … محیط زندگی انسان را احاطه نموده اند به گونه ای که می توان مدعی شد محیط ذهنی یا به عبارت بهتر 15 سانتیمتر فاصله بین دو گوش انسان ها که همان اتاق فرمان یا Dis patching نامیده می شود تحت تأثیر رسانه ها قرار دارد . اعتقادات و باورها که خروجی ان رفتار انسان هاست در محیط ذهنی انسان ها جای دارد.

وی با اشاره به اینکه امنیت نقش اساسی در زندگی فردی و اجتماعی همه انسان ها دارد و بدون این مقوله زندگی معنی و مفهوم لذت بخش خود را از دست می دهد و توسعه والی الخصوص توسعه پایدار محقق نمی شود، اظهارداشت: باید بپذیریم که امنیت نیز مانند همه پدیده ها یا مسایل اجتماعی و فردی تحت تأثیر رسانه ها قرار می گیرد.

حسین زاده پیرامون قابلیت رسانه ها نیز بیان داشت: قابلیت رسانه ها به گونه ای است که می توانند به بسط و گسترش روابط میان اعضای جامعه و گروه های مختلف کمک نماید و به فرایند جامعه پذیری و نقش پذیری شهروندان سرعت بخشند؛ رسانه ها قدرت خلق پایگاه های اجتماعی و نقش های اجتماعی جدید را دارند و می توانند با ایجاد همبستگی بین افراد جامعه به توسعه و توسعه پایدار کمک کنند.

وی اضافه کرد: رسانه ها در چگونگی شناخت یا تبدیل یک پدیده به مسئله اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و… نقش ایفا می کنند و در واقع پل ارتباطی مردم و حاکمیت به شمار می روند.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه معمولاً صفحه اخبار حوادث روزنامه ها یا بخش اخبار جنایی و رخداد های پلیسی پربیننده ترین صفحات یا شبکه های تصویری و شنیداری هستند، گفت: مردمی که جویای امنیت ذهنی و واقعی هستند با چشم و گوش های کنجکاو این اخبار را رصد می کنند از این رو این صفحات و اخبار می توانند در روند تصمیم گیری های شهروندان مؤثر باشد و در تحقق امنیت اجتماعی نقش مطلوب و سازنده ای ایفا کنند.

وی تاکید کرد: صفحات حوادث سرنوشت محتوم تبهکاران و قدرت و چابکی پلیس و اجرا عدالت مقامات قضایی را به سمع و نظر شهروندان می رساند و خالق احساس امنیت به عنوان داروی شفابخش آرامش در جامعه هستند.

حسین زاده با اشاره به اینکه رسانه هایی که مخاطب شناسی را آموخته اند سن ، جنسیت ، تحصیلات ، ساختار خانوادگی ، موقعیت اجتماعی، عادات رسانه ای مخاطبان، تعلقات فرهنگی آنان را می شناسد، کمتر اتفاق می افتد که ناشیانه از الگوهای خشن غربی که آن جامعه را نیز متاصل نموده است تقلید کنند ، یادآور شد: خشونت های افراطی در جامعه امروز آمریکا نظیر قتل عام های وحشیانه با سلاح های مرگبار در مدارس و دانشگاه ها ریشه در یادگیری مرتکبین در گذشته های نه چندان دور از الگوهای دارای ظرفیت جنایی بالا دارد.

وی تصریح کرد: درج اخبار جنایی با تیترهای جذاب به منظور جذب مخاطب و افزایش تیراژها یکی از عمده ترین دلایل جنایت های امروز در جامعه است.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: قلم مقدس روزنامه نگاران و مطبوعاتی ها و دوربین های تیز بین و هوشمند آنان که ابزاری در راستای رشد و تکامل انسان است و می تواند به سعادت و بهروزی بشریت کمک کند ، خوب می داند که باید به گونه ای بنویسد و چنان تصویر پردازی نماید که اعمال خلاف انسانی و جرم قبیح و زشت به نظر آید و هر انسانی را برحذر دارد و چنان بنمایاند که هر مجرم بالقوه ای تصور کند که آینده ای محتوم به شکست و پشیمانی در انتظار او خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه رسانه های اخلاق مدار به جز افزایش تیراژ و افزایش تعداد مخاطبین و سایر مسایل مادی به اعتماد و ارزش ها و اخلاق می اندیشند، ادامه داد: این رسانه ها خوب می دانند که توجه آنان به موضوعات معین موجب افزایش اهمیت آن نزد مردم می شود و پوشش خبری زیاد باعث اولویت دار شدن موضوع می شود و هرگز سعی نمی کنند که اولویت های خود را بر مردم تحمیل کنند.

حسین زاده اهمیت رسانه ها برای پلیس را بسیار ویژه خواند و تاکید کرد: رسانه ها می توانند در برقراری امنیت در حال و آینده بسیار مؤثر باشند و با دستیابی به افکار عمومی و انتقال آنها به پلیس حوادث و رویداد های امنیتی آینده را تبیین کنند تا پلیس با آینده پژوهی به عمل پیش گیرانه دست بزند.

وی اظهارداشت: رسانه ها می توانند با آموزش مردم و ارائه هشدار ها و توصیه های پلیسی به شکل هنرمندانه و ظریف توان مردم در مقابله با شیوه و شگرد های مجرمانه را افزایش دهد و از وقوع جرایم پیش گیری کند.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان اضافه کرد: از آنجا که کارکرد و آگاهی رسانی رسانه های جمعی از طریق جامعه پذیری و اجتماعی کردن مجدد بزرگسالان بسیار مؤثر است و از ابزار های ویژه در اصلاح رفتار و ترغیب و متقاعد سازی شهروندان اثرگذار است می توانند در مسایلی نظیر تصادفات و کاهش خسارات و تلفات ناشی از آن بسیار مؤثر باشند . دست اندر کاران ترافیک مهم ترین عامل تصادفات و حوادث رانندگی را عامل انسانی می شمارند و رسانه ها می توانند برعامل انسانی باورها و رفتار او اثر گذار باشند.

وی اذعان داشت: نظر به اینکه در سال 1392 نزدیک به 19000 هزار نفر در تصادفات جان خود را از دست داده اند و رقمی بسیار بیشتر از این جزء مجروحین ، مصدومین و نقص عضو های ناشی از تصادفات بوده اند و تعداد برگ های جریمه صادره یک روز شهر تهران به اندازه یک سال اروپاست که پیام قانون گریزی و نقض مقررات را توسط شهروندان می دهد و از نظر اجتماعی یک چالش عظیم است و از طرفی به این نتیجه رسیدیم که عامل انسانی بیش از 56 درصد در این فاجعه نقش دارد ، پذیرفتیم که کارکرد عمده رسانه های جمعی تغییر رفتار و افزایش فرهنگ و … مردم است.

حسین زاده با اشاره به اینکه رسانه ها در زمینه درج اخبار جنایی دو رویکرد عمده دارند، گفت: عده ای معتقدند که حق مردم است که از همه آنچه در لایه های پنهان جرم و جنایت در کشور وجود دارد اطلاع حاصل کنند و باید ریزترین جرائم و مراحل پیگیری تا جایی که به تحقیقات جنایی لطمه نزند به مردم اعلام شود و افکار عمومی در جریان ماوقع قرار گیرد و عده ای دیگر که از کارشناسان مجرب مسائل اجتماعی – روانشناسی و پلیسی – قضایی هستند اعتقاد دارند که اطلاع افکار عمومی از وقوع جرم و جنایت در کشور باید تا اندازه ای باشد که توصیه و هشدار های لازم به شهروندان را منتقل کند تا مراقب خود و خانوادشان باشند و در گیر و دار زندگی روزمره در دام مجرمین گرفتار نشوند . جرائمی استثنایی مثل مردی که خود و دو فرزندش را حلق آویز نمود و … نیازی به طرح در جرائد و رسانه ها ندارد و به افکار عمومی ترسی بی مبنا و وحشتی مضاعف را القا می کنند چرا که احتمال وقوع این حادثه برای دیگران بسیار بسیار اندک است.

وی با اظهار تاسف از اینکه برخی از رسانه ها استثنائات را بزرگ نمایی می کنند و به جذب مخاطب می پردازند بدون این که به عواقب سوء و ایجاد مشکلات اجتماعی آن توجه داشته باشند، تصریح کرد: به هر جهت تردیدی وجود ندارد که رکن اصلی پدیده احساس امنیت در جوامع کنونی رسانه ها هستند و با اعمال معجزه گونه خود در سراسر کشور می توانند ظرف چنددقیقه میلیون ها نفر را تحت تأثیر اقدامات خود قرار دهند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
****************


****************